Nechte pole promluvit – překládáme za Vás!

 

NEXT Farming Software integruje a zpracovává výsledky z:

  • analýzy půdy
  • satelitních dat 
  • senzorové technologie

 

Pro nejlepší strategii půdy na Vašich lánech!

Vaše výhody:

  • úspora zdrojů a finančních nákladů 
  • dodržení vyhlášky o hnojivech
  • lepší kvalita sklizně

 

Více vědět. Větší výnos. 

Management dílčích ploch

Moderní senzorová technika, satelitní data, analýza půdy a mnohem více umožňují shromažďovat a používat objektivní a hodnotitelné informace o obdělávaných plochách. Např. rozdíl biomasy na poli může být kvantitativně identifikován a rozdíly vlastností půdy na malé ploše tak přesně určeny.

Pokud by bylo všechno stejné, bylo by to snadné.

TF-Kartenbild

Sotva jediné pole je sámo o sobě homogenní a nabízí stejný výnosový potenciál. Jiná povaha půdy vyžaduje diferencované hospodaření.

Satelitní mapy TalkingField ukazují, jak je každé pole rozdílné. Monotónní hospodaření na všech lánech je nejen neekonomické, ale osivo, hnojiva a pesticidy jsou často použity nehospodárně. Není vyčerpán optimální výnosový potenciál.

Vyhláška o hnojivech - jde to jednoduše

Hnojení dle vyhlášky o hnojivech:

V zásadě se použije předem stanovené, konzistentní množství dusíku na jeden lán. Toto množství je závislé na průměrném výnosovém potenciálu. Je-li výnosový potenciál na dílčích plochách nižší, pak je  nadměrně hnojeno. Přebytek dusíku nemůže rostlina pojmout a dojde tak k vyplavení z půdy. Dochází k zatížení životního prostředí a plýtvání zdroji. Méně je hnojeno na dílčích plochách, kde je výnosový potenciál vyšší než průměr. Dochází k nevyužití nejvyššího možného výnosového potenciálu. 

Hnojení dle výnosového potenciálu:

Bude-li každá dílčí plocha hnojena přesně dle odpovídajícího výnosového potenciálu, pak dojde k plnému využití výnosového potenciálu s udržitelným hospodařením šetrným k životnímu prostředí a s optimálním nasazením zdrojů. Úsporá nákladů, zvýšení výnosů.

Zajistěte si více výnosů díky bohatším vědomostem.

Inteligentní systémy a technologie pomáhají zemědělcům efektivně využívat a optimalizovat podnikové zdroje. Již setím lze definovat použití osiva a poté přesně aplikovat na určenou plochu. Přesná aplikace hnojiv a prostředků na ochranu rostlin založených na potřebách, nejen šetří zdroje, ale také poskytuje základ pro dlouhodobě zdravou populaci rostlin.

20% být rychlý se vyplací

Chcete vědět, co Vám vaše lány chtějí říct?

Vyplňte zde formulář a zajistěte si svou osobní nabídku se všemi výhodami.

Více vědět. Větší výnos. 

Získat slevu
Stoerer_Orange_V1
Teilflaechenmanagement
1. TalkingFields (TF) mapy
TF-Kartenbild

Pokud hledáte kvalitní a spolehlivé informace o svých lánech, pak stojí za to, podívat se na mapy TalkingFields. Za pouhých pár eur na hektar získáte nejen statisticky bezpečný základ pro různé aplikační mapy pro setí, hnojení a ochranu plodin, ale můžete je také použít jako bázi pro přesné a smysluplné rozbory půdy.

2. Půdní vzorky
BoPro

S mapami TalkingFields a mnohaletými zkušenostmi máte dobrý přehled o Vašich lánech. Nyní je čas jít do hloubky a porozumět rozdílům v obhospodařovaných zónách. Zatímco pravidelné (státní) vzorkování půdy často poskytuje pouze průměrné hodnoty, pomocí GPS obdržíte přesné informace vyživenosti půdy různých zón.

3. GreenSeeker
GreenSeeker

Podobně jako u systému sledování vodících stop, NEXT GreenSeeker PACKAGE usnadňuje práci: netrávit celé hodiny vytvářením aplikačních map, ale nastavit si strategii a začít.

Vytváření aplikačních map je vzrušujícím úkolem pro podniky s vysokým nárokem po profesionální správě zásob a ochraně životního prostředí. Chcete být raději v terénu než plánovat aplikační mapy v kanceláři? Nastavte si strategii hnojení a vyjeďte. Díky TalkingFields map v pozadí odhalí senzor svůj plný potenciál a umožní Vám jednoduše a přesně pracovat na dílčích plochách.

4. Meteo stanice / CropView / Modely nemocí
NEXT-Wetterstation

S NEXT PočasíPACKAGE máte k dispozici aktuální a podrobné meteorologické údaje.
Zaznamenejte přímo na poli nebo v okolí podniku místní srážky, teplotu vzduchu, vlhkost a mnoho dalších parametrů. Kromě získávání a ukládání naměřených dat vypočítáte přesnou předpověď počasí. 

Tato předpověď je v průměru o 20% přesnější než běžné předpovědi počasí díky lokálnímů měření. Na základě naměřených údajů senzorů (vlhkost listů, teplota vzduchu, vlhkost a srážky) lze vypočítat přesné modely hrozících nemocí u obilovin, zeleniny a kořenových plodin. Všechna data mohou být importována přímo do NEXT FarmingOFFICE. V software využijete získaná data k plánování vhodných opatření na Vámi obhospodařovaných lánech, např. při ochraně rostlin. 

5. Software

NEXT FarmingOFFICE a NEXT FarmingLIVE jsou schopny provádět všechny výše uvedené akce a opatření přímo přes webové rozhranní nebo v cloudovém software - prezentujte, zaznamenávejte, plánujte a dokumentujte. Naše mobilní řešení Vám umožní zaznamenat všechna opatření, akce a dokumentaci prostřednictvím smartphonu přímo v terénu a bezproblémově je přenést do softwaru.

6. Servis / Poradenství

Vypracujte si společně s našimi specialisty na precizní zemědělství chytrou strategii, která Vám bude vyhovovat a pasovat k Vašemu podniku. Plně podpoříme Vaší cestu k digitalizaci - ať už stojíte v cestě na jakémkoliv místě. 

Chcete vědět, co Vám vaše lány chtějí říct?

Vyplňte zde formulář a zajistěte si svou osobní nabídku se všemi výhodami.

Více vědět. Větší výnos. 

Stoerer_Orange_V1

Odesláním tohoto formuláře potvrzuji, že souhlasím s podmínkami a přečetl (a) jsem si informace o ochraně osobních údajů společnosti FarmFacts GmbH. Jsem si vědom (a), že mohu použití osobních dat kdykoliv odvolat.

Pole označena * jsou povinná