Brána pro vstup do precizního zemědělství

Brána pro vstup do precizního zemědělství

Pomyslnou vstupní bránu precizního zemědělství otevřely na plzeňsku společnost FarmFacts a Agromex ve spolupráci se ZD Plzeň – Červený Hrádek.

Únor 2020 – Synergii špičkových technologií Fendt a NEXT Farming – využije agronom i obsluha polních strojů. Jejich práce s moderními technologiemi bude precizní v pravém slova smyslu – v kanceláři využijí softwar NEXT Farming Office a satelitní snímky Talking Fields, na poli mohou hnoji variabilně se zařízením GreenSeeker (dusík) nebo dle aplikačních map, které systém připraví (zásobní hnojení).

K práci na poli je téměř vždy potřeba traktor, v tomto případě špičkový model Fendt s online systémem VarioDoc Pro, který zajistí propojení s NEXT Farming.

Kombinace značek Fendt a NEXT Farming přináší okamžité výhody a zároveň tvoří základ, na němž lze stavět s dalšími stroji Fendt nebo jiných značek.

Probudili jsme ve Vás zvědavost? Přečtěte si více v článku, který vyšel v únorovém čísle časopisu Farmář.

Brána pro vstup do precizního zemědělství

Agronom společnosti Zemědělské družstvo Plzeň – Červený Hrádek Ing. Josef Kodera (vlevo) s předsedou družstva Ing. Zdeňkem Kolářem, Vlastimilem Vonšovským z fi rmy FarmFacts GmbH, produktovým manažerem navigačních systémů společnosti Agromex s. r. o. Patrikem Kalendou
a produktovým manažerem pro postřikovače a pásové traktory společnosti Agromex s. r. o. Ing. Pavlem Hůlou

Brána pro vstup do precizního zemědělství

GreenSeeker namontovaný na traktoru je vybaven senzory zjišťujícími obsah
chlorofylu, množství rostlin a jejich růstovou fázi

Přečtěte si celý článek: